--------------------------------------------------------

Atrakcje Międzyzdrojów

b-lewa-miedzyzdroje

--------------------------------------------------------

--------------------------------------------------------

 

Zapraszamy 

na wirtualny spacer

Gościmy

Odwiedza nas 11 gości oraz 0 użytkowników.

b-glowna

W okolicy Międzyzdrojów znajduje się również wiele atrakcji wartych zobaczenia. Poniżej prezentujemy Państwu - ciekawe miejsca, które można zwiedzić podczas wędrówek pieszych, jak i wycieczek rowerowych czy przejażdżek konnych.
 
b-swinoujscieŚwinoujście oddalone od Międzyzdrojów o 12 km oferuje zwiedzającym wiele atrakcji i zabytków. Na szczególna uwagę zasługuje latarnia morska zbudowana w połowie XIX wieku, najwyższa na polskim wybrzeżu. Jej wysokość wynosi 68 m. Warte uwagi są również forty obronne oraz Muzeum Rybołówstwa Morskiego.
Ze Świnoujścia można odbyć zarówno wycieczki Po Zalewie Szczecińskim, jak i po pełnym morzu. Korzystając z promów PŻB możemy popłynąć do Szwecji – Ystad oraz zwiedzić duńską wyspę Bornholm i Kopenhagę

b-wolinWolin miejscowość z licznymi zabytkami archeologicznymi i interesującym krajobrazem. Do najcenniejszych zabytków zalicza się Katedra  św. Mikołaja z XIII wieku , ratusz neogotycki  z 1880 roku oraz  cmentarzysko kurhanowe na Wzgórzu Wisielców. Jednakże najwięcej turystów przyciąga  coroczny  Festiwal Wikingów – raj dla miłośników kultury wikingów i wczesnośredniowiecznych Słowian.

 
b-kamienKamień Pomorski oddalony od Międzyzdrojów 40 km – należy do najstarszych miast na Pomorzu – w 1274 roku otrzymał prawa miejskie. Możemy tam zobaczyć wiele zabytków: romańsko – gotycka katedra z wieloma cennymi zabytkami: ołtarz, chrzcielnica, organy.
W podziemiach katedry znajdują się groby biskupów i książąt pomorskich oraz przykatedralne muzeum, które powstało w pomieszczeniach po największym skarbcu w Polsce.
Szczególną uwagę zwraca też ratusz gotycki z XIII – XIV wieku i Kościół św. Mikołaja z XIV wieku. 

b-kolobrzegKołobrzeg jest miastem o ponad tysiącletniej tradycji i wielu atrakcjach. Do najciekawszych należy Bazylika Mariacka z XIII – XV wieku z bogatym wyposażeniem i wysoką wieżą, która pełniła kiedyś funkcję latarni morskiej. Warto również zobaczyć Ratusz w stylu neogotyckim, Basztę Prochową z XIV wieku, pomnik zaślubin Polski z Morzem, muzeum Oręża Polskiego.

 
b-rewalTrzęsacz
oddalony od Międzyzdrojów 40 km z unikalnymi ruinami kościoła zbudowanego w XIV w odległości 2 km od klifowego brzegu. Pod naporem fal brzeg stale się cofał. W 1874 roku odprawiono tam ostatnie nabożeństwo, gdy odległość od morza wynosiła zaledwie 5 metrów. W 1901 roku spadła do morza północna strona kościoła, później kolejne fragmenty. Obecnie zachowała się tylko jedna ściana.


b-gosanGóra Gosań - 4 km od Międzyzdrojów znajduje się najwyższe wzniesienie polskiego wybrzeża – 93 m n.p.m. skąd roztacza się uroczy widok na wody Zatoki Pomorskiej.

 
 

 


Wyrzutnia Rakiet V-3
- zachowane stanowiska artyleryjskie V-3 pochodzące z czasów II wojny światowej. W bunkrze, gdzie składowane były pociski rakiet V-3 znajduje się obecnie ekspozycja tajnej broni niemieckiej.

Rezerwat ptaków znajduje się na wyspie Karsibór – niedaleko Międzyzdrojów. Spotkać tu można bardzo rzadkie gatunki ptaków: wodniczka, orzeł bielik, derkacz.
Krzywy las – jeden z najciekawszych w Polsce pomników przyrody leżący niedaleko Gryfina.  Każda z sosen  tam rosnąca   ma wygięty pień ,  który prostuje się ku górze

Wzgórze Zielonka, na które dostaniemy się z miejscowości Lubin położonej 5 km od Międzyzdrojów, to niesamowity punkt widokowy na wsteczną deltę Świny, Świnoujście a nawet niemieckie miasteczko Ahlbek.

b-turkusoweJezioro Turkusowe – największa atrakcja Wolińskiego Parku Narodowego znajduje się we wsi Wapnica. Jezioro jest zatopioną kopalnią kredy i stąd ten niesamowity kolor jeziora.